October 07, 2022

More News

Leva e re e PS5 Pro e çon personalizimin në një nivel krejtësisht të ri

Leva e re e PS5 Pro e çon personalizimin në një nivel krejtësisht të ri

Oct 07, 2022 Gaming

Është zbuluar leva e parë e licencuar zyrtarisht e PS5 "pro-style". Victrix, një prodhues aksesor premium në pronësi të PDP, ka zbuluar Pro BFG për PC...

Këto janë prezantimet kryesore gjatë eventit të djeshëm të Google

Këto janë prezantimet kryesore gjatë eventit të djeshëm të Google

Oct 07, 2022 Tech

Google realizoi ditën e djeshme një event të rëndësishëm ku u prezantuan Pixel 7, Pixel 7 Pro dhe Pixel Watch. Në të njejtën kohë kompania tregoi më t...

Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera zotohen të mos vendosin armë në robotët e tyre

Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera zotohen të mos vendosin armë në robotët e tyre

Oct 07, 2022 Tech

Përmes një letre të hapur të firmosur nga Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera lider në tregun e pajisjeve robotike, Agility Robotics, ANYbotics, Cl...

Pavarësisht shqetësimeve mbi inflacionin, amerikanët parapëlqejnë të ulin kostot e ushqimit në vend që të ndërprejnë abonimin në Netflix

Pavarësisht shqetësimeve mbi inflacionin, amerikanët parapëlqejnë të ulin kostot e ushqimit në vend që të ndërprejnë abonimin në Netflix

Oct 07, 2022 Entertainment

Me sa duket Netflix për disa njerëz është një domosdoshmëri. Dhe ndërkohë që e gjithë bota përballet me vështirësi të reja për shkak të inflacionit, ...

Njihuni me Pixel 7 ($599) dhe Pixel 7 Pro ($899)

Njihuni me Pixel 7 ($599) dhe Pixel 7 Pro ($899)

Oct 06, 2022 Mobile

Pixel 6 shërbeu si një pajisje që shënoi "rilindjen" e kësaj linje nga Google. Pas shumë gjeneratash që u munduan për ta bërë linjën Pixel të veçantë ...

Satelitët tashmë do të lëshohen përmes një lançuesi që do t’i hedhë ato në drejtim të orbitës së ulët të Tokës

Satelitët tashmë do të lëshohen përmes një lançuesi që do t’i hedhë ato në drejtim të orbitës së ulët të Tokës

Oct 06, 2022 Tech

Në vitin 2026 besohet se do të jetë gati një pajisje e re e cila do të revolucionarizojë mënyrën e transportimit të satelitëve në hapësirë, duke i hed...

More News

Leva e re e PS5 Pro e çon personalizimin në një nivel krejtësisht të ri

Leva e re e PS5 Pro e çon personalizimin në një nivel krejtësisht të ri

Oct 07, 2022 Gaming

Është zbuluar leva e parë e licencuar zyrtarisht e PS5 "pro-style". Victrix, një prodhues aksesor premium në pronësi të PDP, ka zbuluar Pro BFG për PC...

Këto janë prezantimet kryesore gjatë eventit të djeshëm të Google

Këto janë prezantimet kryesore gjatë eventit të djeshëm të Google

Oct 07, 2022 Tech

Google realizoi ditën e djeshme një event të rëndësishëm ku u prezantuan Pixel 7, Pixel 7 Pro dhe Pixel Watch. Në të njejtën kohë kompania tregoi më t...

Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera zotohen të mos vendosin armë në robotët e tyre

Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera zotohen të mos vendosin armë në robotët e tyre

Oct 07, 2022 Tech

Përmes një letre të hapur të firmosur nga Boston Dynamics dhe 5 kompani të tjera lider në tregun e pajisjeve robotike, Agility Robotics, ANYbotics, Cl...

Pavarësisht shqetësimeve mbi inflacionin, amerikanët parapëlqejnë të ulin kostot e ushqimit në vend që të ndërprejnë abonimin në Netflix

Pavarësisht shqetësimeve mbi inflacionin, amerikanët parapëlqejnë të ulin kostot e ushqimit në vend që të ndërprejnë abonimin në Netflix

Oct 07, 2022 Entertainment

Me sa duket Netflix për disa njerëz është një domosdoshmëri. Dhe ndërkohë që e gjithë bota përballet me vështirësi të reja për shkak të inflacionit, ...

Njihuni me Pixel 7 ($599) dhe Pixel 7 Pro ($899)

Njihuni me Pixel 7 ($599) dhe Pixel 7 Pro ($899)

Oct 06, 2022 Mobile

Pixel 6 shërbeu si një pajisje që shënoi "rilindjen" e kësaj linje nga Google. Pas shumë gjeneratash që u munduan për ta bërë linjën Pixel të veçantë ...

Satelitët tashmë do të lëshohen përmes një lançuesi që do t’i hedhë ato në drejtim të orbitës së ulët të Tokës

Satelitët tashmë do të lëshohen përmes një lançuesi që do t’i hedhë ato në drejtim të orbitës së ulët të Tokës

Oct 06, 2022 Tech

Në vitin 2026 besohet se do të jetë gati një pajisje e re e cila do të revolucionarizojë mënyrën e transportimit të satelitëve në hapësirë, duke i hed...

Ish punonjësi i Google ndërton një motor kërkimi që nuk lejon ndjekjen e veprimeve tuaja nga website të tjera

Ish punonjësi i Google ndërton një motor kërkimi që nuk lejon ndjekjen e veprimeve tuaja nga website të tjera

Oct 06, 2022 Tech

Krijuesi i motorit të kërkimit Neeva, Sridhar Ramaswamy i cili ka punuar me Google për 16 vite në sektorin e reklamave, tregoi se ky sektor ka nisur t...

Pajisja e Sony që teston shqisën e nuhatjes do të përdoret për të zbuluar shenjat e para të demencës

Pajisja e Sony që teston shqisën e nuhatjes do të përdoret për të zbuluar shenjat e para të demencës

Oct 06, 2022 Tech

Sony planifikon të ofrojë një sistem paralajmërues që zbulon shenjat e para të demencës dhe sëmundjes së Parkinsonit nëpërmjet një makinerie që teston...

Kjo video në TikTok tregon se sa e rëndësishme është mbajtja e derës së dhomës mbyllur gjatë natës

Kjo video në TikTok tregon se sa e rëndësishme është mbajtja e derës së dhomës mbyllur gjatë natës

Oct 06, 2022 Entertainment

Videoja e një zjarrfikësi zbulon se çfarë mund të ndodhë kur ju flini me derën e dhomës mbyllur, duke frikësuar të gjithë shikuesit. Në videon e bërë...

Tesla do të ndalojë së përdoruri sensorët ultrasonikë dhe do të shkojë drejt sistemit vetëm me kamera

Tesla do të ndalojë së përdoruri sensorët ultrasonikë dhe do të shkojë drejt sistemit vetëm me kamera

Oct 06, 2022 Cars

Shërbimet si Smart Summon dhe Park Assist do të çaktivizohen për një kohë të caktuar në disa makina. Tesla ka lajmëruar se do të çaktivizojë sensorët...

Bashkimi Evropian votoi në favor të përdorimit të USB-C me 602 vota pro

Bashkimi Evropian votoi në favor të përdorimit të USB-C me 602 vota pro

Oct 05, 2022 Tech

Paralamenti Evropian tregoi gjatë ditës së djeshme se është në mbështetje të gjërë të idesë së përdorimit të USB-C për karikimin e shumë pajisjeve të ...

YouTube duket se po teston sërisht duke e bërë transmetimin 4K të mundur vetëm përmes abonimit në YouTube Premium

YouTube duket se po teston sërisht duke e bërë transmetimin 4K të mundur vetëm përmes abonimit në YouTube Premium

Oct 05, 2022 Apps

Me sa duket YouTube po zhvillon sërisht disa testime në disa përdorues, ku ato nuk kanë më mundësi të shikojnë video në kualitetin 4K nëse nuk janë ab...

More News

Ish punonjësi i Google ndërton një motor kërkimi që nuk lejon ndjekjen e veprimeve tuaja nga website të tjera

Ish punonjësi i Google ndërton një motor kërkimi që nuk lejo…

Oct 06, 2022 Tech

Krijuesi i motorit të kërkimit Neeva, Sridhar Ramaswamy i cili ka punuar me Google për 16 vite në sektorin e reklamave, tregoi se ky sektor ka nisur t...

Pajisja e Sony që teston shqisën e nuhatjes do të përdoret për të zbuluar shenjat e para të demencës

Pajisja e Sony që teston shqisën e nuhatjes do të përdoret p…

Oct 06, 2022 Tech

Sony planifikon të ofrojë një sistem paralajmërues që zbulon shenjat e para të demencës dhe sëmundjes së Parkinsonit nëpërmjet një makinerie që teston...

Kjo video në TikTok tregon se sa e rëndësishme është mbajtja e derës së dhomës mbyllur gjatë natës

Kjo video në TikTok tregon se sa e rëndësishme është mbajtja…

Oct 06, 2022 Entertainment

Videoja e një zjarrfikësi zbulon se çfarë mund të ndodhë kur ju flini me derën e dhomës mbyllur, duke frikësuar të gjithë shikuesit. Në videon e bërë...

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019